Informacja dla kandydatów do Szkoły dotycząca badań lekarskich

Powiększ obraz

Kandydaci do klas pierwszych Technikum i Branżowej szkoły I stopnia na podstawie wydanego przez sekretariat Szkoły skierowania na badania, obowiązkowo zgłaszają się do lekarza medycyny pracy celem uzyskania zaświadczenia stwierdzającego brak przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu w określonym zawodzie. W/w zaświadczenie można uzyskać od lekarza medycyny pracy w następujący sposób:

w ramach NFZ:

CenterMed Biegonice

ul. Węgierska 188,

33-300 Nowy Sącz

tel.: 18 442 90 99

zgłaszając się do prywatnego gabinetu lekarskiego do lekarza, który posiada uprawnienia lekarza medycyny pracy (w tym przypadku badania wykonane są odpłatnie).

 

Do 30 lipca 2021 r. do godziny 15.00 kandydaci dostarczają do sekretariatu ZSZiP zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

Uczniowie Technikum hotelarskiego, Technikum żywienia i usług gastronomicznych, Branżowej Szkoły I stopnia – Kucharz zobowiązani są wykonać badanie na nosicielstwo. Badanie ze skierowaniem jest bezpłatne. Z wynikami z Sanepidu oraz skierowaniem należy zgłosić się do lekarza medycyny pracy, który wyda orzeczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych. Orzeczenie należy dostarczyć do Szkoły.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.