Klasa 1T w Centrum Edukacji Lotniczej i Muzeum Iluzji

Powiększ obrazWycieczka do Krakowa

5 października 2023 roku uczniowie klasy 1Technikum o profilu technik organizacji turystyki wybrali się na zawodoznawczą wycieczkę do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, który jest unikatowym ośrodkiem edukacyjnym przybliżającym zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. Młodzież wzięła udział w warsztatach pt: „Ścieżka pasażera oraz taras widokowy”. W czasie ich trwania mogła zobaczyć elementy infrastruktury terminalowej, co pozwala  poznać zasady podróżowania od momentu prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu. W czasie  zajęć uczniowie dowiedzieli się jak zbudowane jest lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera. Odwiedzili również taras widokowy, gdzie mogli obserwować przyloty, odloty samolotów oraz pracę pracowników na płycie lotniska. Uczniowie mogli skorzystać również z symulatora lotów i poczuć się jak prawdziwi piloci. Gra terenowa, to druga część warsztatów, dzięki której uczniowie poznawali lotnisko poprzez odkrywanie i rozwiązywanie zagadek w jego ogólnodostępnej części.

Muzeum Iluzji było kolejnym punktem wycieczki. Tutaj można było zobaczyć iluzję w każdym wydaniu: optyczną, fizyczną, specjalną i historyczną.

Młodzieży towarzyszyli opiekunowie: wychowawca klasy J.Majerczak oraz p. E.Trojnarska i s.B. Zybura.

Red.J.M