Kolejny dzień kampanii

kwiatek2017pazdziernik

24 października to kolejny dzień kampanii “Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”. Dzisiaj gościliśmy uczniów klasy pierwszej Szkoły podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem wraz z wychowawczynią, Panią Iwona Rysz. Spora część dzieci brała już udział w kampanii w poprzedniej edycji, więc przy produkcji chleba i bułeczek wykazała się niemałym doświadczeniem i oczywiście wielkim zapałem do pracy. Nasi mali goście zaskoczyli nas umiejętnościami zarówno teoretycznymi jak i praktycznymi. Znajomość rodzajów mąki, sposób wykonania zakwasu, technika wyrobu chleba czy też świadomość racjonalnego i zdrowego żywienia to nic nowego dla dzieci. Jesteśmy zachwyceni faktem, że warsztaty wypieku chleba mogą wzbudzać tak wielkie zainteresowanie i piękny uśmiech na twarzyczkach dzieci. Pozostaje powiedzieć tylko Do zobaczenia w przyszłym roku!!

Red. S.Kwiatek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.