Na tropie przygody

Już wkrótce 30 IX po raz kolejny będziemy obchodzić Dzień Patrona Szkoły Profesora Władysława Szafera. Tradycyjnie już  w tym dniu będziemy uczestniczyć w zajęciach terenowych.  W związku z powyższym zapraszam uczniów wszystkich klas do udziału w zabawie terenowej pod nazwa geocaching.

Na czym polega geocaching? To międzynarodowa gra terenowa polegająca na poszukiwaniu, przede wszystkim z użyciem GPS, „skarbów” ukrytych przez jej innych uczestników. „Skarbami” są skrzynki – wodoszczelne pojemniki, zawierające drobne przedmioty oraz dziennik.

Bazy skrzynek znajdziemy w serwisach internetowych, takich jak opencaching.pl czy geocaching.pl.

Zgodnie ze zwyczajem, znalazca skrzynki powinien wpisać się w dzienniku, który jest w niej schowany. Można też wymienić znaleziony w skrzynce przedmiot lub dołożyć własny. Po powrocie z każdej wyprawy powinniśmy opisać nasze poszukiwania w serwisie, w którym skrzynka była zarejestrowana, nawet jeśli nie udało jej się znaleźć.

9 maja 2015 roku w ramach konkursu Drzewo Roku gościli u nas przedstawiciele Klubu Gaja w celu sporządzenia dokumentacji fotograficznej drzewa – finalisty konkursu zgłoszonego przez naszą szkołę. W tym dniu założyli skrzynkę pod nazwą Reliktowa sosna z Sokolicy.

Spróbujcie odnaleźć ten „skarb” właśnie podczas zajęć terenowych w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły. Wcześniej koniecznie należy się przygotować, czyli poszukać danych o miejscu, w którym ukryta jest skrzynka. Być może będzie to dla Was początek wielkiej przygody.

Jeśli poszukiwania zostaną uwieńczone sukcesem proszę o fotografię wykonaną przy skrzynce, oczywiście w taki sposób, aby nie zdradzała innym poszukiwaczom przygód informacji o jej lokalizacji. Wszystkim klasom służę pomocą.

Dorota Nelle-Zborowska
geo

1 komentarz

  • ktuś 1 października 2015 at 03:37 - Reply

    Znaleźliśmy aż 0 skrzynek nawet ich nie szukając ^^

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.