Święto Patrona Szkoły

26 września 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek wraz z wychowawcami i nauczycielami uczcili Dzień Patrona Szkoły. Realizując jedno z życzeń prof. Władysława Szafera: „żeby młodzież nauczyć kochać i rozumieć przyrodę, bo to najgłębsze korzenie wiążące człowieka z ojczyzną i światem…” wzięliśmy udział w zajęciach plenerowych. W tym roku tematem przewodnim były ”Ekosystemy”. Uczniowie klas pierwszych: 1a, 1w, 1g, 1i/t połączyli zajęcia z rajdem integracyjnym. Chociaż pogoda nie rozpieszczała, podjęliśmy wyzwanie związane z realizacją zadań opracowanych przez Panią Dorotę Nelle- Zborowską. Wędrówka klas informatycznych obejmowała trasę: Trzy Korony – Góra Zamkowa, a pozostałych klas: Sokolica – Czertez – Czertezik, Dzwonkówka, Droga Pienińska – Kras – Sokolica, źródła wód mineralnych: Stefan – Michalina – Maria. Biorąc sobie do serca słowa profesora: „żeby w tkaninie najwspanialszych krajobrazów świata po wieczne czasy zachowane zostały klejnoty ze skarbca polskiej przyrody: Pieniny, Tatry, Białowieża, Ojców… ” oraz hołdując powiedzeniom w zdrowym ciele, zdrowy duch i grunt to dobra zabawa, nie przejmowaliśmy się niesprzyjającą aurą, o czym świadczy galeria naszych zdjęć. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy formę zajęć, a pogoda będzie łaskawsza.

Galeria

red. Barbara Skubisz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.