,,Transplantacja – jestem na TAK”

Już po raz kolejny, 28 stycznia 2015r. w auli Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek odbyła się prelekcja poświęcona transplantologii. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z nauczycielami uczącymi. Uczestnikom wiedzę na temat transplantacji przybliżyła Pani Irena Mileniak, na co dzień pracująca jako koordynator transplantacyjny Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.
• wyjaśniła na czym polega przeszczepianie narządów, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawnych,
• omówiła problemy związane z przeszczepieniem narządów i komórek od dawców żywych,
• przedstawiła stanowisko głównych religii świata wobec przeszczepiania narządów,
• opowiedziała o życiu po przeszczepie, dzieląc się doświadczeniami biorców,
Zajęcia wywołały duże zainteresowanie wśród młodzieży. Organizatorem działań jest pedagog Agnieszka Tomczyk.