Uwaga remont!

Początek września w naszej Szkole stał się nie tylko początkiem nowego roku szkolnego, ale również czasem rozpoczęcia remontu konstrukcji dachu i wymiany pokrycia dachu na najstarszej części budynku szkoły, pochodzącej z 1906 roku. Rozpoczęcie długo oczekiwanego remontu uzależnione było nie tylko od procedur technicznych. Dokumentacja techniczna została sprawnie przygotowana przez Wydział Inwestycji Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, a Starostwo Powiatowe przeznaczyło środki finansowe na realizację tego przedsięwzięcia.
Ekipa remontowa czekała jednak przede wszystkim na chwilę, kiedy szkolne bociany, które od wielu, wielu lat spędzają lato na jednym ze szkolnych kominów, odlecą do na południe. Po opuszczeniu gniazda przez bociany prace ruszyły pełną parą… Aż do momentu, gdy okazało się, że mieszkańcami gniazda na kominie są nie tylko bociany. Regularna owalna dziura w gnieździe (widoczna na zdjęciach) okazała się być wlotem do gniazda szerszeni! Roboty zostały wstrzymane do czasu przeprowadzenia przez strażaków OSP w Krościenku wieczornej akcji wyeliminowania niepożądanego towarzystwa. Od tej pory prace są wykonywane bez przeszkód. Planowany termin zakończenia remontu to październik.
Apeluję do wszystkich – uczniów, pracowników i osób odwiedzjących szkołę, o rozwagę w poruszaniu się po terenie podwórka szkolnego. Teren budowy jest odpowiedni zabezpieczony, jednak pamiętajmy, że najlepszym strażnikiem naszego bezpieczeństwa jesteśmy my sami!

Galeria

Dyrektor Szkoły Elżbieta Trojnarska

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.