4h w Hotelu „Beskid”

We wtorek, 15 grudnia, uczennice klasy 4 technikum hotelarskiego były na wycieczce w Nowym Sączu, której głównym celem było zapoznanie się z funkcjonowaniem Hotelu Beskid****. W bardzo miłej atmosferze, a zarazem profesjonalnie i szczegółowo, zostały zaprezentowane pokoje, apartamenty, sale konferencyjne oraz oferta SPA. W czasie interesującej prezentacji i zwiedzania części gastronomicznej uczestniczki wycieczki zostały poczęstowane sokiem i ciasteczkami, co sprawiło im miłą niespodziankę. Kierownicy poszczególnych działów podkreślali wartość dobrego przygotowania, kompetencję oraz osobiste podejście do pracy w zawodzie hotelarz oraz pokrewnych, które mają możliwość zatrudnienia w tej branży.

Drugim punktem harmonogramu wyjazdu było uczestnictwo w programie profilaktycznym w Zakładzie Karnym w Nowym Sączu. Spotkanie edukacyjne z oficerem/psychologiem, pracującym jako wychowawca wśród więźniów, miało na celu zapoznanie uczniów z warunkami resocjalizacji osób osadzonych. Warto dodać, że sądeckie więzienie jest na pierwszym miejscu w kraju, jeśli chodzi o liczbę pracujących. Większość pracuje w firmach, instytucjach publicznych i organizacjach charytatywnych. Są to m.in. szkoły, domy pomocy społecznej, samorządy lokalne i ich spółki. Ostatnio umowę w tej sprawie podpisało z zakładem karnym m.in. sądeckie Stowarzyszenie Sursum Corda.

red. s.Małgorzata Dyrek

zobacz_galerie_zdjec

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.