Dominika Zachwieja najlepsza w Polsce!

Już po raz kolejny młodzież naszej szkoły wzięła udział w Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej (OWH) organizowanej przez Polską Izbę Hotelarstwa w Warszawie i Zespół Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu.

Celem olimpiady jest m.in. rozwój zainteresowań hotelarstwem i turystyką wśród młodzieży; podnoszenie umiejętności zawodowych; prowadzenie współzawodnictwa między szkołami.
Temat przewodni tegorocznej VII edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej to: „Usługi hotelarskie
w środkach transportu”.

W etapie szkolnym olimpiady uczestniczyli wszyscy uczniowie klas hotelarskich.
Najwyższą liczbę punktów uzyskali w kolejności:
1. Dominika Zachwieja z kl. III h
2. Dominika Kasprzak z kl. III h
3. Anna Wysopal, Sylwia Knutelska, Karolina Gąsienica- uczennice kl. II h

Zgodnie z regulaminem OWH w okręgu Szkołę reprezentuje 2 uczniów z najlepszymi wynikami z etapu szkolnego.
14 stycznia br Dominika Zachwieja przystąpiła do II etapu OWH w Krakowie. Druga uczennica z przyczyn losowych nie wzięła udziału w zmaganiach okręgowych.
Po zebraniu danych ze wszystkich okręgów w Polsce okazało się, że Dominka Zachwieja uzyskała najwyższą liczbę punktów.
Kolejny III etap olimpiady- etap centralny, którego uczestnikami będzie 36 uczniów z najwyższą punktacją z całego kraju odbędzie się w kwietniu w Kołobrzegu.

Już teraz trzymamy kciuki za Dominikę i życzymy jej powodzenia.
Opiekun olimpiady
Barbara Kozłecka

Jedna myśl na temat “Dominika Zachwieja najlepsza w Polsce!