Egzaminy na pasy KYU

Dnia 2 lutego 2016 roku w sali gimnastycznej Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu odbyły się egzaminy na stopnie Kyu Karate Shinkyokushin. Do egzaminów Shinkyokushin Word Karate Organization przystąpiło 12 osób z Krościenka n/D. Zdający musieli wykazać się znajomością nazewnictwa w języku japońskim oraz prawidłowością wykonania technik ręcznych i nożnych, kihon, kata. Egzamin na wyższe stopnie zakończył się Kumite, czyli walką z przeciwnikiem. Cała 12- stka adeptów Karate shinkyokushin uzyskała pozytywny wynik z egzaminu.

Miłym akcentem było zdawanie na pasy przez naszych byłych absolwentów, którzy to kontynuują tradycję związaną z karate Shinkyokushin, tj. Piotra Zachwieję, który zdał na 5 kyu oraz Grzegorza Kordasa – 8 kyu. Chłopcy wykazali się dużym zaangażowaniem oraz ogromną determinacją w osiąganiu wyższych stopni wtajemniczenia (kyu).

Egzaminatorem była sensei Ewa Pawlikowska ( 4dan) – 3 krotna Mistrzyni Świata , 7 – krotna Mistrzyni Europy i 13-krotna Mistrzyni Polski .

zobacz_galerie_zdjec

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.