MEMORIAŁ ZDZISŁAWA SOLIWODY I EDWARDA KORDASA

W dniu 25 listopada 2023 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem odbył się Turniej Szachowy im. Zdzisława Soliwody i Edwarda Kordasa. Organizatorem szachowych zmagań byli Pienińscy Sympatycy Szachów. Sędzia głównym był sędzia klasy państwowej FIDE Bartosz Ślęczka.

Wydarzenie to cieszyło się sporym zainteresowaniem, czego dowodem jest liczba uczestników – wzięło w nim udział 62 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Rywalizowali oni systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry 10’ + 5” na posunięcie dla każdego zawodnika. Wszyscy zawodnicy grają w jednej grupie. Naszą Szkołę reprezentowało siedmiu uczniów.

Z chłopców najlepiej zaprezentował się Kołek Stanisław zajmując 6 miejsce w klasyfikacji szkoły ponadpodstawowe.

Tekst M.M.

fotorelacja