MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA

11 maja 2016 roku w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu odbyła się rejonowa prezentacja projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, do której zakwalifikowali się Wolontariusze z ZSZiP.

Tytuł naszego projektu w bieżącym roku brzmiał: „Z wyobraźnią Miłosierdzia na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa”, a realizowany był od października 2015 roku i potrwa do końca czerwca 2016 roku. Prezentacja naszej działalności miała formę wywiadu telewizyjnego, który przygotowało i przedstawiło 17 wolontariuszy: Paulina Jaworska i Agnieszka Siedlarczyk z klasy 2it, Justyna Kubicz, Elżbieta Ligas, Natalia Grabowska, Magdalena Jankowska, Paulina Kozub, Aleksandra Regiec, Karolina Warzecha z klasy 2g, Katarzyna Waksmundzka, Dominika Bielska, Aleksandra Kasiowniak z klasy 1gh, Sylwia Kotarska, Anna Plewa, Aneta Bednarczyk, Jarosław Śmiałek z klasy 3aw, Tomasz Bednarczyk z klasy 1i. Natomiast film opisujący całoroczne prace wolontariuszy wykonał Mateusz Zachwieja z klasy 1i.

Ta inicjatywa jest odpowiedzią na przesłanie Jana Pawła II wielokrotnie apelującego, byśmy wszyscy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym. Celem projektu jest uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych ludzi i ukazanie jej sposobu realizacji w życiu codziennym przesłania Ojca Świętego. Organizatorami projektu są Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Kuria Diecezjalna w Krakowie oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.
W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim Wolontariuszom naszej szkoły za ich całoroczne zaangażowanie i za dzisiejszy występ w Nowym Targu. Wyniki konkursu poznamy za dwa tygodnie.

Oprac. s.Małgorzata Dyrek

zobacz_galerie_zdjec_visited

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.