Nagroda Starosty trafiła do rąk uczennicy ZSZiP

15 czerwca 2023 r. w Starostwie Powiatowym odbyła się miła uroczystość wręczenia Nagród Starosty Powiatu Nowotarskiego. Nagroda ta jest przyznawana co roku jednemu uczniowi z każdej ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowotarski. Kandydat musi spełnić wysokie wymagania – musi mieć bardzo dobre wyniki w nauce i zachowanie, wyróżniać się wzorową postawą uczniowską, zaangażowaniem w życie szkoły, brać aktywny udział w szkolnych przedsięwzięciach. W tym roku z naszej szkoły wyróżniona została Emilia Dudłak z klasy 4 GT. Oprócz spełnienia wszystkich wymienionych kryteriów Emilia może się dodatkowo pochwalić tytułem finalisty X edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce o tematyce „Turystyka miejska – w miejskiej dżungli”. Emilia odebrała nagrodę z rąk starosty Krzysztofa Fabera oraz wicestarosty Bogusława Waksmundzkiego. W krótkim przemówieniu starosta Krzysztof Faber pogratulował serdecznie wszystkim wyróżnionym uczniom i zwrócił uwagę na fakt, że sukcesy, które odnoszą nagrodzeni uczniowie przyczyniają się nie tylko do ich rozwoju osobistego, ale mają również pozytywny wpływ na całą społeczność szkolną. Uroczystość tradycyjnie już zakończyła się wykonaniem pamiątkowej fotografii wszystkich nagrodzonych na schodach siedziby powiatu. (ET)