POWIAT ZDOBYTY W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

18 kwietnia 2023 roku na terenie Lotniska Miejskiego w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Organizatorem zawodów jak co roku było Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. W zawodach brało 6 drużyn. Dziewczyny w końcowej punktacji uplasowały się na V miejscu, chłopcy z kolei zrobili nam wielką niespodziankę i wygrali mistrzostwa powiatu nowotarskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Za 3 dni będą reprezentować Naszą szkołę oraz Podhale o Mistrzostwo Województwa Małopolskiego.

Najlepiej wśród naszych reprezentantów spisali się Bogdan Zacher, który zajął II miejsce oraz Filip Wolski, zdobywczyni VI miejsca. Tym samym zakwalifikowali się do wojewódzkich indywidualnych biegów przełajowych.

Nasi bohaterowie w składzie: Czajka Jakub, Gołdyn Mateusz, Jankowski Sebastian, Mikołajczyk Kamil, Wolski Filip, Zacher Bogdan, Starowicz Kacper, Zachwieja Szymon oraz Zachwieja Nikodem zajęli I MIEJSCE W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Opiekun reprezentacji szkoły – mgr Michał Morawczyński.

M.M.