Spotkanie z filmem polskim „Biało-czerwona filmowa”

W dniu 19 listopada 2014 roku, uczniowie z klas Technikum:1i/t,1g,3g/h na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu brali udział w pokazie filmu „Chce się żyć”, reż. Maciej Pieprzyca, prod. Polska, 2013. Pokaz był poprzedzony filmoznawczym komentarzem autorstwa Oli Sadowicz. Po projekcji odbyło się spotkanie „Patriotyzm”. Gościem specjalnym była Marysia Galik, osoba niepełnosprawna od urodzenia w wyniku porażenia dziecięcego. Tematyka rozmowy skupiała się na jednym z wątków i problemów poruszanych w filmie. Przesłaniem spotkania było uwrażliwienie młodzieży na problem niepełnosprawności jak też zwrócenie uwagi na patriotyzm społeczny wobec ludzi chorych oraz z dysfunkcjami. Film i spotkanie wywarły na uczniach ogromne wrażenie. Nie bez znaczenia były wątki historyczne i zmiana podejścia ludzi, instytucji na przestrzeni dokonujących się zmian społeczno – politycznych wobec niepełnosprawnych. Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie. Opiekę nad młodzieżą sprawowały – Joanna Majerczak, Barbara Skubisz.

red. Barbara Skubisz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.