Technikum w ZSZiP po raz kolejny wśród najlepszych Techników w Polsce!

ranking

10 stycznia 2018 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła wyniki XX jubileuszowej edycji Rankingu Liceów Ogólnokształcących i Techników.

Przy pomocy czterech kryteriów, jakimi były: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego Kapituła Rankingu sporządziła listę trzystu najlepszych Techników w Polsce. Po raz kolejny na tej liście znalazło się Technikum im. prof. Władysława Szafera w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku, zajmując 146. miejsce w Rankingu. Ten wysoki wynik uprawnia Szkołę do posługiwania się zaszczytnym tytułem Srebrnej Szkoły. Tytułem tym są honorowane szkoły, które znalazły się w rankingu na miejscach od 100 do 200. Krościeńskie Technikum może szczycić się tym tytułem nieprzerwanie od kilku lat, gdyż warto przypomnieć, że w roku 2017 szkoła zajęła w Rankingu miejsce 178. a w roku 2016 miejsce 155.

Należy również wspomnieć o sporządzonym przez Fundację Perspektywy podrankingu wojewódzkim Techników w Małopolsce. W tej klasyfikacji szkoła w Krościenku zajęła wysokie, 19 miejsce! W skali powiatu nowotarskiego Technikum w Krościenku znalazło się na 2. miejscu, ustępując jedynie Technikum w ZSE w Nowym Targu!

Ten kolejny rok wysokiej pozycji w Ogólnopolskim Rankingu, uzyskanej przez Technikum w ZSZiP w Krościenku po raz kolejny potwierdza wysoką jakość i skuteczność kształcenia w szkole. Składają się na nie dobrze wyposażona baza do kształcenia ogólnego i zawodowego, wysokie kompetencje zawodowe nauczycieli oraz kontakty szkoły z rynkiem pracy, co owocuje m.in. atrakcyjnymi miejscami wakacyjnych praktyk zawodowych.

Sukces szkoły cieszy tym bardziej, że dane do utworzenia rankingu są pozyskiwane przez Kapitułę Rankingu ze źródeł niezależnych od szkoły, a zatem całkowicie obiektywnych. Źródłem danych w bieżącej edycji rankingu były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej.

(ET)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.