Twój wybór przyszłości

Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D – Twój wybór przyszłości

Wybór szkoły średniej jest bardzo ważną i niekiedy trudną decyzją w życiu każdego młodego człowieka. W końcu od tego w dużej mierze będzie zależała jego przyszłość. W takich sytuacjach należy kierować się jakością. Jej gwarancję daje uczniom ZSZiP w Krościenku nad Dunajcem!

Szkoła już od wielu lat cieszy się popularnością wśród młodzieży, a jej mury opuszczają absolwenci dobrze przygotowani do dalszej nauki lub rozpoczęcia pracy. Technikum oferuje uczniom kształcenie na wielu kierunkach.

Technik żywienia i usług gastronomicznych. Tutaj zostaniesz przygotowany do podejmowania wszelkich działań związanych z obsługą konsumenta oraz nauczysz się przygotowywać imprezy, organizowane przez wszystkie zakłady świadczące usługi gastronomiczne. Uczniowie zdobywają wiedzę na temat układania diet, menu codziennego, jak i okolicznościowego, umiejętnego sporządzania potraw i wiele więcej.

Technik hotelarstwa. Ten kierunek przygotuje Cię przede wszystkim do wykonywania wszystkich czynności związanych z obsługą gościa hotelowego, na różnych stanowiskach. Nauczysz się planować różnego rodzaju usługi hotelarskie oraz organizować zjazdy, kongresy czy targi.

Technik organizacji turystyki. To z pewnością kierunek dla osób, które nie potrafią usiedzieć w miejscu. Wiąże się bowiem z podróżami. Nauczysz się organizować własną działalność turystyczną czy imprezy turystyczne krajowe i zagraniczne. Ponadto poszerzysz swoją wiedzę o różnych regionach i krajach oraz poznasz kulturę innych narodów.

Technik informatyk. Informatyk to jeden z najbardziej pożądanych zawodów we współczesnym świecie, gdzie wszystko kręci się wokół nowej technologii. Zdobędziesz tu wiedzę z zakresu budowy i naprawy komputerów, obsługi i administrowania różnymi systemami operacyjnymi, tworzenia sieci komputerowych i nie tylko.

Ponadto dla uczniów dostępne są kierunki z Branżowej szkoły I stopnia takie jak kucharz, cukiernik czy klasa wielozawodowa. Na jak najlepsze przygotowanie do danego zawodu pozwalają nowoczesne sale, wyposażone w niezbędne sprzęty.

Dlaczego warto wybrać technikum lub szkołę branżową? Przede wszystkim dlatego, że na dzisiejszym rynku pracy większość ofert kierowania jest do specjalistów z konkretnych dziedzin. Dobrze jest wybrać szkołę, która oferuje kształcenie zawodowe, ponieważ daje ona wyobrażenie o przyszłej profesji i wyposaża ucznia w najbardziej przydatne umiejętności. Matura zdana równolegle z egzaminem zawodowym otwiera absolwentowi drogę nie tylko do dalszej nauki, ale również do rozpoczęcia kariery zawodowej.

O wysokiej skuteczności nauczania świadczy zdobyty przez szkołę tytuł „Srebrnej Szkoły”, przyznany w Ogólnopolskim Rankingu Szkół „Perspektywy”. ZSZiP może szczycić się nim już kilka lat. Technikum znalazło się na wysokiej pozycji zarówno w rankingu ogólnopolskim, jak i wojewódzkim! Ponadto szkoła oferuje swoim podopiecznym wiele bezpłatnych kursów zawodowych, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom. Znajdziesz tu między innymi: kurs animatora wolego czasu, prawo jazdy kategorii B, kurs kelnerski, barmański, baristy, kuchni świata czy nawet florysty. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Opiniami na temat szkoły dzielą się uczciwe i nauczyciele, a oni przecież najlepiej wiedzą co w trawie piszczy.

Bocian to szkoła, która daje szansę na lepszą przyszłość. Dzięki niej mogłem rozwijać swoje pasje, a pion pedagogiczny pozwolił mi lepiej zrozumieć poruszane problemy. To szkoła z dobrą atmosferą, gdzie każdy uczeń może liczyć na pomoc i wsparcie”.

Absolwent szkoły 2020, kierunek: technik informatyk

W tej szkole staramy się stworzyć jak najlepsze warunki do nauki. Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych uczniów, zaszczepiając w nich zamiłowanie do nauczanego zawodu”.

Nauczyciel ZSZiP

Staramy się rozwijać samodzielność i pomysłowość uczniów. Są oni twórcami swojego sukcesu, a nauczyciel jest jedynie przewodnikiem. Pokazujemy drogę, jak ten sukces osiągnąć. Doceniamy każdego ucznia, wspieramy ich w osiąganiu celów zarówno wielkich jak olimpiady i konkursy, jak i w sprawach codziennych. Co najmniej połowa zajęć zawodowych ma charakter praktyczny, uczymy umiejętności przydatnych w późniejszej pracy”.

Nauczycielka ZSZiP

Zdobyte umiejętności i pasja wykwalifikowanych nauczycieli rozbudziły we mnie zainteresowania kulinarne, co wpłynęło na wybór kierunku studiów i pozwoliło mi zostać nauczycielem w tej właśnie szkole. Wyuczone i zapamiętane zasady w tej szkole przekazujemy do dziś swoim uczniom – są ponadczasowe”.

Absolwentka szkoły 1997, obecnie nauczycielka ZSZiP

W technikum dzięki wykwalifikowanej kadrze nauczycieli poszerzyłam swoją wiedzę w zakresie żywienia osób, co pomogło mi się lepiej odnaleźć na studiach dietetyki”.

Absolwentka szkoły 2019, kierunek: technik żywienia i usług gastronomicznych

Decyzja o wyborze szkoły średniej to duża odpowiedzialność. Postaw więc na jakość i wybierz ZSZiP w Krościenku nad Dunajcem. Ta szkoła da Ci możliwość rozwoju i otworzy drzwi na nowe perspektywy. Kadra nauczycielska zadba, abyś otrzymał wiedzę, potrzebną do skończenia szkoły i obrania kolejnej drogi. Tutejsi nauczyciele są egzaminatorami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Co więcej, wielu nauczycieli także było kiedyś uczniami tej szkoły, a teraz przekazują zdobytą wiedzę kolejnym pokoleniom. Wszystko to przekłada się na Twój sukces. Wybierz mądrze – wybierz ZSZiP. Do zobaczenia!

Nauczyciele ZSZiP w Krościenku n.D

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.