Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny

Ile razem dróg przebytych?

Ile ścieżek przedeptanych? (…)

Ile w trudzie nieustannym

Wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń? (…)

Chciałabym wszystkie takie chwile

Ocalić od zapomnienia.”

Tymi słowami rozpoczęliśmy uroczystość zakończenia roku szkolnego. Jest to szczególny moment w uczniowskim życiu. Zamykają się drzwi jednej klasy a otwierają drugiej. Wielu uczniów dużo wysiłku i starań włożyło w to, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w nauce i oceny z zachowania. Tym wszystkim uczniom Pan Dyrektor Leszek Wołek wręczył nagrody książkowe.

W czasie uroczystości żegnaliśmy również koleżanki i kolegów z klasy III Szkoły Branżowej, którzy zakończyli edukację w naszej Szkole. Od młodszych kolegów otrzymali oni życzenia sukcesów w dorosłym życiu oraz pamiątki w postaci kubeczków z wizerunkiem bociana. Czas wspólnie spędzony w szkole został przypomniany w postaci prezentacji zdjęć ze szkolnych wycieczek, konkursów, zabaw i lekcji.

W dalszej części uroczystości modelki i modele, w których rolę wcielili się uczniowie z klas 3 g/h, 3i oraz 1i/t zaprezentowali wybrane propozycje paryskich projektantów mody szkolnej. Jako pierwszy w roli modela, w kreacji zatytułowanej „W czym do szkoły”, zaprezentował się Kuba. Julkę podziwialiśmy w wieczorowym stroju, którego całość podkreśliły buciki od Armaniego, zakupione w pobliskim dyskoncie „Market chiński”. Zosia przedstawiła strój profesjonalnej hotelarki, Nikodem informatyka, Jasiu i Ania zaprezentowali branżę gastronomiczną, a Martyna turystyczną. Magdę podziwialiśmy jako ucznia, który wstał pięć minut przed dzwonkiem, Jagodę w kreacji „Zbuntowana nastolatka”. Strój „Na góralską nutę” zaprezentowali Martyna i Grzegorz. Kasia i Kuba oraz Karolina i Arek wystąpili jako zakochani. Miłość swojego życia przedstawił Kamil, z kolei Agnieszka wystąpiła w kreacji w stylu „Historia moją pasją”. Na zakończenie Rafał przedstawił najnowsze trendy dla oświaty prezentując strój „Wymarzona Pani Nauczycielka”. Brawa dla aktorów!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowani akademii.