Wizyta na lotnisku

kozlecka2

W wakacyjnym nastroju wyruszyliśmy na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę zawodową. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas turystyczno- hotelarskich oraz nieliczna grupa informatyków naszej szkoły. Podczas wyjazdu zwiedziliśmy Muzeum Lotnictwa oraz czterogwiazdkowy Hotel Galaxy. Najważniejszym elementem wycieczki było szkolenie na lotnisku Balice. Terminal  pasażerski zwiedzaliśmy z wykwalifikowanymi przewodnikami. Młodzież zapoznała się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi lotniska oraz jego funkcjonowania, a w szczególności:

– poznała zasady odprawy biletowo- bagażowej i kontroli bezpieczeństwa

– nabyła umiejętność odczytywania biletów elektronicznych

– nauczyła się odczytywania informacji umieszczonych na ekranie informacyjnym.

Wiele emocji dostarczyła młodzieży możliwość skanowania swoich kolegów i koleżanek  urządzeniem do wykrywania metalu. Na koniec szkolenia oglądaliśmy z wieży widokowej przyloty samolotów różnych linii lotniczych, a przy tej okazji Pani przewodnik tłumaczyła nam organizację przylotów. Dowiedzieliśmy się m. in,  że marszałek to samochód naprowadzający  samolot po przylocie na odpowiedni pas. Zajęcia w terenie są doskonałym sposobem na przyswajanie wiedzy. Dla niektórych uczniów była to pierwsza wizyta na lotnisku i poznanie procedur tam obowiązujących pozwoli na przełamanie barier w przyszłości.

Barbara Kozłecka

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.