Wycieczka do piekarni

Nasza szkoła włączyła się w akcję Fundacji Dobrego Życia „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2014”, która odbywa się w całej Polsce w dniach 16 – 23 października 2014 roku.
Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problem chleba, a także podniesienie świadomości konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami. „Tydzień Chleba w Szkole” jest okazją, by zastanowić się nad swoją dietą, uważniej wybierać produkty w sklepie, zacząć się troszczyć o swoje zdrowie. Kampania wzmacnia symbol chleba: jest to nauka szacunku do chleba oraz do ludzi, dzięki którym powstaje, motywacja do dzielenia się chlebem z innymi, zachęta do szukania sposobów zagospodarowania suchego chleba, żeby nie był wyrzucany do śmietnika.W ramach kampanii zorganizowano również wycieczkę dla uczniów klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej do pobliskiej piekarni prowadzonej przez Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska w Krościenku. Młodzież zwiedziła piekarnię oraz zapoznała się z tradycyjnymi metodami pieczenia chleba na zakwasie i pracą piekarza. Kierownik piekarni Pan Antoni Knutelski bardzo szczegółowo omówił przebieg procesu technologicznego oraz asortyment wypiekanego pieczywa , poczynając od sporządzenia zakwasu, poprzez zarabianie i wyrabianie ciasta, jego rozrost aż po formowanie i pieczenie. W piekarni zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie, mile i przyjaźnie. Za możliwość zwiedzania, zdobytą wiedzę oraz degustacje upieczonego chleba jesteśmy bardzo wdzięczni i gorąco dziękujemy.

Galeria

red. Teresa Ptak

1 komentarz

  • Giada 17 lutego 2016 at 18:53 - Reply

    Cieszę się, że smakowały. Przyznam, że citbaaty jeszcze nie piekłam, choć nie raz sobie obiecywałam to zrobić. Co do przepisu na chleb, to mam na blogu dwa ulubione przepisy (jeden na zakwasie, drugi na drożdżach), wg ktf3rych piekę chleb z rf3żnymi dodatkami lub bez: oraz Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie 🙂 Obiecuję, że w niedalekiej przyszłości upiekę ciabattę 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.