Wycieczka zawodoznawcza informatyków do Krakowa

14 listopada w ten pochmurny, zimny, deszczowy dzień zamiast siedzieć w szkole w ciepłej i przytulnej pracowni informatycznej nasi szkolni informatycy wraz z klasą 3i wpadli na pomysł aby wybrać się na całodniową wycieczkę zawodoznawczą do Krakowa.

Głównym celem tej wyprawy było zwiedzanie instytucji państwowych oraz firm związanych z branżą informatyczną. W planie wycieczki kolejny raz pojawił się punkt: wizyta w Cyfronecie AGH gdzie, znajduje się największy i najpotężniejszy z punktu widzenia mocy obliczeniowej komputera w Polsce nazwany Prometeusz.

Kolejnym etapem wycieczki było krótkie spotkanie z absolwentami naszej szkoły, którzy
ukończyli naukę na kierunkach informatycznych Uniwersytetu Pedagogicznego. Nasi byli uczniowie opowiedzieli młodszym kolegom z technikum informatycznego czym się obecnie zajmują, jak wyglądała nauka na studiach wyższych i jak należy podejść do nauki aby rozwijać się w swojej dziedzinie informatyki żeby odnaleźć się na rynku pracy.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w zakładzie Tele-fonika w Myślenicach. Uczniowie mieli możliwość podglądu procesu technologii wykonania kabli wykorzystywanych w budowie sieci komputerowej przy użyciu tradycyjnych łączy oraz sieci opartej na kablach światłowodowych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.