101 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Od wojny, nędzy i od głodu Sponiewieranej krwi narodu, Od łez wylanych obłąkanie Uchroń nas, Panie…”

[J.Romocki – Modlitwa Szarych Szeregów.”]

11 listopada 1918 roku przeszedł do historii jako jeden z najważniejszych dni w dziejach naszego kraju i narodu. Wtedy właśnie, po 123 latach niewoli, państwo polskie odrodziło się jako suwerenny, niepodległy kraj. 8 listopada br. młodzież naszej szkoły zaprosiła na trudną lekcję historii – walki o wolność Polski: Pana Dyrektora, Grono Pedagogiczne i całą społeczność szkolną. W montażu słowno-muzycznym uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z wolnością naszego kraju, ale i złożyli hołd, często bezimiennym bohaterom walczącym o nasz kraj, o Polskę.

Składam podziękowania uczniom, którzy tak aktywnie włączyli się w organizację akademii: Weronice Kulig z klasy I fo, Kindze Bukowskiej z klasy I gt, Marcinowi Hamerskiemu, Dominice Domek, Anecie Chrobak i Kasi Chrobak z klasy II gt a szczególnie uczniom klas IV, którzy już po raz ostatni jako wykonawcy brali udział w akademii niepodległościowej: Marcie Niezgodzie, Pawłowi Ziemiankowi, Tomaszowi Maciaszkowi z klasy IVi oraz Aldonie Dydzie i Błażejowi Kołkowi z klasy IV h/t.

zobacz galerię zdjęć

red.J.M