„Prawdziwi Celebryci”

5 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu miała miejsce druga część Dnia Wolontariusza – spotkanie „Prawdziwi Celebryci”. Spotkanie to było podsumowaniem ostatnich dziesięciu lat działań wolontariackich w powiecie nowotarskim i przypomnieniem i uhonorowaniem laureatów plebiscytu „Aktywni”z kolejnych lat – osób i instytucji, które dzięki swojemu zaangażowaniu w pomoc innym zasługują w pełni na miano „Prawdziwych Celebrytów”. Wśród tych wyróżnionych znalazło się nasze Szkolne Koło Wolontariatu „Niezapominajka”, które dzięki swoim licznym działaniom w środowisku zwyciężyło w plebiscycie „Aktywni” w roku 2015. Na gali „Niezapominajkę” reprezentowały: Natalia Grabowska, Justyna Kubicz oraz Magdalena Jankowska, które przypomniały działania i osiągnięcia szkolnego wolontariatu w ostatnich latach oraz osobę opiekuna wolontariatu w tym okresie – siostrę Małgorzatę Dyrek.

Warto przypomnieć laureatów plebiscytu „Aktywni” z kolejnych lat. Byli nimi:

2007 – Piotr Augustyn

2008 – Grupa wolontariuszy z Katolickiego Gimnazjum Integracyjnego SPSK w Czerwiennem

2009 – Maria Kopytek

2010 – Anna Tylka

2011 – Maria i Józef Staszel

2012 – Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu

2013 – Szkolny młodzieżowy wolontariat przy I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Targu

2015 – Szkolny Klub Wolontariatu „Niezapominajka” z Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku

2016 – wolontariusze z Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej im. Jana Bednarskiego p/w św. Stanisława Kostki w Nowym Targu.

Największą satysfakcją dla każdego wolontariusza jest pomoc, jaką niesie osobom potrzebującym i radość, jaką im sprawia. Największą nagrodą wolontariusza jest wdzięczność tych, którymi się opiekuje. Niemniej jednak spotkanie „Prawdziwi Celebryci” było miłym docenieniem i uhonorowaniem wszystkich osób, które poświęciły swój wolny czas na pomaganie innym. Było nam niezmiernie przyjemnie znaleźć się w tak szacownym gronie osób zasłużonych w działalności na rzecz innych ludzi. (ET)