By tradycji stało się zadość

Grupa uczniów Szkoły Szkoły Branżowej stoi przy stole na których znajdują się pączki

Tłusty czwartek jasno wyznacza ostatni dzień hucznych zabaw, ostrzegając, że nadchodzi Wielki Post. W ten wyjątkowy dzień tradycja nakazuje przygotowywać bardzo kaloryczne, bogate dania. By tradycji stało się zadość uczniowie klasy 2 b na dzisiejszych zajęciach praktycznych zrealizowali ostatni temat z wyrobów cukierniczych – wyroby smażone. Gwar, upał, ale również dobra zabawa podczas pracy nas nie opuszczały. Oprócz tradycyjnych najbardziej charakterystycznych wyrobów ,jakimi są pączki – u nas z nadzieniem różanym i lukrem, wykonaliśmy wyroby z ciasta zbijanego – faworki oraz róże karnawałowe a także typowe oponki serowe. Zwieńczeniem zajęć było przygotowanie karnawałowego stołu przy którym mogliśmy zasiąść i pokosztować naszych słodkich i kalorycznych wyrobów. Podczas pracy wspominaliśmy również dawne dzieje i tradycje naszej szkoły, kiedy to smażąc pączki od wczesnych godzin rannych byliśmy sławni na całe Krościenko i nie tylko…. Może jeszcze powrócą takie czasy.

S. Kwiatek, T.Ptak

Galeria zdjęć:

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.