Działania dla Klimatu

Powiększ obraz

W minionym tygodniu uczniowie klasy 3g/h wraz z opiekunami Dorotą Nelle-Zborowską oraz Elżbietą Zasuchą wzięli udział w spotkaniu z Profesorem Wiktorem Kotowskim, który wygłosił wykład: „Bagna, klimat i ludzie”.

Wiktor Kotowski Profesor Uniwersytetu Warszawskiego na co dzień pracuje w Zakładzie Ekologii i Ochrony Środowiska UW. Pasją Profesora są mokradła, a w szczególności bagna
i rzeki. Podczas wykładu dowiedzieliśmy się, jaką rolę w przyrodzie pełnią mokradła, w jaki sposób można odtwarzać bagna i dlaczego ich utrzymywanie w stanie naturalnym ma znaczenie dla ludzi w dobie zmieniającego się klimatu.

Spotkanie odbyło się w Auli Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Było elementem współpracy Szkoły ze Starostwem Powiatowym w Nowym Targu. Koordynatorem działań jest Bartłomiej Zięba – doradca ds. klimatu i środowiska.

D. N-Z

Fotorelacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.