Nauka czy zabawa ?

Arduino

Uczniowie technikum łączą swoje pasje związane z rożnymi dziedzinami informatyki z nauką w naszej szkole. W czasie pracy zdalnej poruszaliśmy wiele tematów i zagadnień związanych z elektroniką i programowaniem oraz innymi obszarami szeroko pojętej informatyki.

Jednym z tych tematów był Mikro kontroler czyli mikrokomputer jedno układowy – scalony system mikroprocesorowy, zrealizowany w postaci pojedynczego układu scalonego zawierającego jednostkę centralną (CPU), pamięć RAM oraz rozbudowane układy wejścia-wyjścia i na ogół pamięć programu jako FRAM, MRAM, ROM lub Flash.

Uczniowie klas pierwszych w ramach pracy przygotowali kilka ciekawych przykładów wykorzystania platformy programistycznej Arduino. Chcieliśmy Wam pokazać kilka ciekawych projektów, które powstały w czasie nauki zdalnej. Dzisiaj publikujemy film Łukasza ilustrujący pracę nad urządzeniem, które emituje dźwięki na podstawie kodu. „Urządzenia grające” czyli napędy dyskietek, zostały wypożyczone ze szkoły i pochodzą ze starego i nieużywanego sprzętu komputerowego.

W następnej odsłonie naszego cyklu przedstawimy projekt Staszka.

Kordeczka Maciej

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.