Oddali cząsteczkę siebie… czyli 7 litrów krwi!

7 kwietnia 2016r. po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji oddawania krwi. Została ona zainicjowana przez mgr Danutę Śniegoń i mgr Michała Morawczyńskiego. Wymiernym tego przejawem był wyjazd do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Nowym Targu. W akcji uczestniczyło 15 uczniów z klas trzecich i czwartych. Byli to: Zachwieja Dawid, Regiec Damian, Jurkowski Wojciech z klasy IV i, , Szala Katarzyna z klasy III a/w, Szyll Katarzyna, Ślęzak Agnieszka, Gardoń Gabriela, Plewa Anna, Majerczak Natalia, Szymela Klaudia, Walkowicz Kinga z klasy III h/t, Kurnyta Mateusz z klasy III i, Bańkosz Franciszka, Zachwieja Dominika z klasy IV g/h oraz Łużny Dominik z klasy I i. Każdy z nich oddał po 450 ml. krwi. Wszystkim dawcom serdecznie dziękujemy za ten prawdziwy dar serca. Warunkiem uczestnictwa w akcji honorowego krwiodawstwa jest ukończone 18 lat (posiadanie dowodu osobistego) oraz dobry stan zdrowia.
Zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów do honorowego oddawania krwi