Spotkanie z ratownikiem GOPR

gopr2020

22 stycznia 2020 r. uczniowie klas I, II, IV Technikum kształcącego w zawodzie technik organizacji turystyki uczestniczyli w spotkaniu z Panią Elżbietą Opyd, przewodnikiem turystycznym i ratownikiem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego- sekcji Podhalańskiej.

Celem spotkania było przedstawienie młodzieży niełatwej, ale dającej satysfakcję pracy polegającej na niesieniu pomocy ludziom w górach. Pani Elżbieta opowiedziała, jak zostać ratownikiem, jak wygląda praca ratownika górskiego, jakie warunki jej towarzyszą i jakiego sprzętu używają ratownicy w celu ratowania ludzkiego życia. W przygotowanej prezentacji odwoływała się do własnych doświadczeń, sytuacji
i akcji ratowniczych, w których brała udział.

Na koniec zachęciła młodzież do wstąpienia w szeregi GOPROWCÓW.

Pani Elżbieta Opyd pochodzi z Krościenka n.D. Jak sama mówi „z górami związana jest od zawsze”. To im podporządkowała całe życie. To tam pracuje, bawi się, odpoczywa, podziwia je i zbiera doświadczenie. Jest przewodnikiem beskidzkim, posiada uprawnienia pilota wycieczek, instruktora narciarstwa, międzynarodowego przewodnika górskiego UIMLA, a także od 15 lat pracuje jako ratownik GOPR. Doświadczenie górskie zdobywa w Pieninach, Alpach, Dolomitach, Tatrach, Beskidach, Bieszczadach i innych górach Europy w gronie rodzinnym, przyjaciół, ratowników, grup zorganizowanych i osób indywidualnych.

red. J.Majerczak

Galeria zdjęć:

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.