Warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej z Krościenka

W dniach 6 i 13 listopada w ramach promocji zdrowego stylu życia w naszej w szkole gościliśmy uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem wraz z opiekunami Panią Elżbietą Kubik i Małgorzatą Gonciarz. Uczniowie uczestniczyli w tradycyjnym wypieku pieczywa. Poznali surowce niezbędne do jego produkcji i drobnych wyrobów z ciasta chlebowego. Mieli możliwość wykonania ciasta ręcznie, formowania bochenków chleba i drobnych bułeczek z różnymi dodatkami, takimi jak czarnuszka, słonecznik, dynia,siemię lniane i sezam. Wielką radość sprawiało formowanie drobnych wyrobów o różnych kształtach, np. precli, ślimaczków,zajączków, supełków . W trakcie wyrastania uformowanych wyrobów uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy poświęconej Świętemu Janowi Pawłowi II. Druga część warsztatów obejmowała degustację pieczywa, co było największą atrakcją dla dzieci.

Galeria 1

Galeria 2

Warsztaty 6 listopada przygotowała i przeprowadziła Teresa Ptak , 13 listopada Stanisława Kwiatek.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.