,,Zatrzymaj pijanego kierowcę”

25 października 2015r. na terenie Gminy Krościenko nad Dunajcem odbędzie się akcja pod hasłem „Zatrzymaj pijanego kierowcę”.

Chodzi o to, by skłonić do reakcji osoby, będące świadkami sytuacji, w której ktoś, będąc pod wpływem alkoholu, zamierza prowadzić samochód. Akcja jest formą realizacji zaplanowanych działań w ramach projektu ,,Razem Bezpieczniej w Szkołach Powiatu Nowotarskiego”.

Prowadzona będzie przez młodzież Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek oraz Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku nad Dunajcem, a także przedstawicieli Komisariatu Policji.

Przekaz ma trafić do świadków jazdy pod wpływem alkoholu. Policjanci zwracają uwagę, że pijani kierowcy nierzadko przewożą swoich najbliższych: żony, dzieci, przyjaciół. Wielu pasażerów świadomie podejmuje ryzyko, decydując się na jazdę samochodem prowadzonym przez nietrzeźwego. Inni nie reagują, gdy w ich obecności ktoś na chwiejnych nogach zbliża się do samochodu.

Jeśli widzisz kierowcę, który zachowuje się podejrzanie – reaguj. Każdy z nas może ująć sprawcę przestępstwa na gorącym uczynku. To tzw. zatrzymanie obywatelskie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.