Dzień Patrona Szkoły

g3388

Jedno z najważniejszych życzeń Profesora Władysława Szafera brzmiało: żeby młodzież nauczyć kochać i rozumieć przyrodę, bo to najgłębsze korzenie łączące człowieka z ojczyzną i światem. Realizując to przesłanie w dniu dzisiejszym uczniowie wszystkich klas wzięli udział w zajęciach terenowych w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły. Trasy przemarszu były różne: Marszałek, Sokolica, Stajkowa, Rezerwat Przyrody Kłodne, Kras, Źródła Stefana i Michaliny, Źródło Marii, Czerwony Klasztor. A wszystko po to, by raz jeszcze przypomnieć sobie o tym, jak wielkim bogactwem w naszym regionie jest przyroda. Przyroda, o ochronę której tak wytrwale walczył prof. Władysław Szafer. Pisał: Nigdy nie złożę broni i nigdy nie odłożę pióra, by ratować polską przyrodę. Z ogromnym zaangażowaniem walczył o utworzenie rezerwatów, pomników przyrody. Podejmował działania na rzecz powołania parków narodowych, m.in. Tatrzańskiego, Ojcowskiego i Pienińskiego. Dziś wszyscy wiemy, że utworzenie Pienińskiego Parku Narodowego wpłynęło na rozwój turystyki w regionie, a tym samym zwiększyło szanse absolwentów naszej Szkoły na zatrudnienie w branży gastronomicznej, hotelarskiej i informatycznej.

Pogoda w czasie zajęć dopisała. Wspólna wędrówka była dobrą okazją nie tylko do podziwiania przyrody, ale także integracji klas i wspólnej zabawy.

Dorota Nelle-Zborowska

Zobacz galerie zdjęć:

Klasa 1AW

Klasa 1GH

Klasa 1I

Klasa 2A

Klasa2i

Klasa 2W

Klasa 2FO

Klasa 2B

Klasa 2GT

Klasa 2J

Klasa 3AW

Klasa 3GT

Klasa 3HI

Klasa 4GI

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.